Podologia

Pedicure podologiczny – leczniczy

Pedicure podologiczny jest to połączenie pielęgnacji, leczenia stóp oraz profilaktyki. Przy pierwszej wizycie w gabinecie podologicznym przeprowadzona jest konsultacja i zakładana karta pacjenta / klienta. Zabieg trwa około 40 minut do godziny w zależności od problemu stóp. Podczas pedicure podologicznego w sposób fachowy skracane są paznokcie, usunięty zostaje nadmiar zrogowaciałego naskórka. Dobierany jest odpowiedni kosmetyk pielęgnacyjny.

Zabiegi z zakresu podologii

Rekonstrukcja uszkodzonych paznokci.

Gdy w wyniku choroby lub urazu mechanicznego utracimy cały paznokieć lub jego część warto zgłosić się do podologa. W gabinecie paznokieć zostanie odpowiednio oczyszczony i przygotowany, następnie nałożony zostanie żel do rekonstrukcji paznokci z climbazolem (substancja o działaniu przeciwbakteryjnym). Kolejny krok to utwardzenie i nadanie prawidłowego kształtu. Protezę paznokcia można również pomalować lakierem. Średni czas powrotu płytki paznokciowej to sześć miesięcy do roku.

Usuwanie modzeli, odcisków i zrogowaceń.

W Gabinecie 4Ever Beauty Med skutecznie i bezboleśnie usuwamy modzele, odciski i zrogowacenia za pomocą nowoczesnych metod i wysokiej jakości sprzętu już podczas pierwszej wizyty. Po usunięciu modzeli stosujemy odpowiednio dobrane opatunki odciążające, które zamortyzują i zniwelują dolegliwości bólowe.

 

Modzel – jest to zmiana patologiczna najczęściej kształtu kolistego, czasem nieregularnego, barwy żółtej. Jest obszar nadmiernego pogrubienia i nagromadzenia się zrogowaciałego naskórka w jednym miejscu, spowodowanym deformacjami kostnymi, czasami powodują dolegliwości bólowe przy chodzeniu.

Modzele – przyczyny powstawania

Modzele na stopach powstają najczęściej na skutek nierównomiernego, nadmiernego obciążenia stopy, długotrwałego tarcia oraz stałego ucisku na jeden obszar stopy. Najczęściej zlokalizowane są na paluchu, pod głowami kości śródstopia, piętach i krawędziach stopy. Pojawienie się modzeli związane jest z deformacją w układzie kostnym stóp (opadnięcie głów kości śródstopia), również źle dopasowane obuwie oraz zbyt częste usuwanie martwego naskórka w nieodpowiedni sposób może przyczynić się do powstania modzeli.

ODCISKI

Są to obszary nadmiernie zrogowaciałego naskórka, powstają w miejscu ciągłego tarcia i ucisku spowodowanego np. nieprawidłowym obuwiem. Wywierany nacisk powoduje przedostanie się komórek w głąb skóry pobudzając w ten sposób ich dalsze wytwarzanie. Następnie pojawia się czop rogowy, mający ostry stożkowaty wierzchołek skierowany jest w głąb skóry, co może powodować podrażnienie zakończeń nerwowych i napadowy ból. Na powstawanie odcisków narażone są szczególnie osoby z płaskostopiem podłużnym oraz poprzecznym. Najczęstsza lokalizacja to podeszwa stopy, okolice pięty a także palce.

Terapia

Usunięcie odcisku , nie spowoduje przyczyny jego powstawania. Deformacje kostne spowodują ponowne powstawanie odcisków, dlatego tak ważna jest zmiana butów na właściwe, dobranie do wad stopy indywidualnych wkładek ortopedycznych, zastosowanie indywidualnych odciążeń oraz amortyzacji, pielęgnacja stóp w gabinecie podologicznym.

Pękające pięty

Na skórze stóp możemy zaobserwować szczeliny często sięgające aż do skóry właściwej. Pięty bolą przy każdym kroku zdarza się że przez poraniony naskórek do organizmu wnikają bakterie i wirusy, bardzo łatwo

wtedy o zakażenia. Oczywiście w takim przypadku nie obędzie się bez pomocy specjalisty. W gabinecie podologicznym pęknięcia zostaną odpowiednio opracowane i zabezpieczone specjalnym opatrunkiem z odciążeniem. Warto po zabiegu zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji domowej aby pęknięcia nie wracały. Należy zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego obuwia,a także dobrać odpowiednie wkładki ortopedyczne jeżeli stopy są nadmiernie obciążone.

Do głównych przyczyn powstawania pęknięć na piętach możemy zaliczyć:

  • nadmierne gromadzenie się suchego naskórka w okolicy pięt,
  • deformacje stóp,
  • nadmierne obciążenie stóp wynikające z nadwagi,
  • brak lub stosowani niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji stóp,
  • suchość stóp
  • złe obuwie
  • łuszczyca, zakażenia grzybicze

Indywidualne ortezy

W gabinecie podologicznym wykonujemy indywidualne ortezy na haluksy. Z elastycznej silikonowej masy sporządzamy indywidualny odlew mający za zadanie stworzyć odpowiedni dystans pomiędzy I a II palcem stopy. Orteza odciąża i powoduje większą separację pomiędzy palcami. Systematyczne noszenie tego odciążenia nie tylko koryguje palce, ale również skutecznie oddala ew. operację haluksów.

Cennik

KONSULTACJE PODOLOGICZNE

KONSULTACJA PODOLOGICZNA
W przypadku gdy na wizycie wykonywany jest zabieg – konsultacja podologiczna BEZPŁATNA
50 zł
PRZEGLĄD PODOLOGICZNY 40 zł

ZABIEGI PODOLOGICZNE

PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY (Pedicure leczniczy)
Usunięcie standardowych zrogowaceń, obcięcie i oszlifowanie paznokci, aplikacja odpowiedniego preparatu.
120 zł
PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY Z MALOWANIEM PAZNOKCI – LAKIER KLASYCZNY 130 zł
PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY Z MALOWANIEM PAZNOKCI LAKIER HYBRYDOWY 145 zł
ZDIĘCIE LAKIERU HYBRYDOWEGO 20 zł
OBCIĘCIE I OSZLIFOWANIE PAZNOKCI od 45 zł
OBCIĘCIE I OSZLIFOWANIE PAZNOKCI Z MALOWANIEM od 55 zł

TERAPIE SKÓRY

USUWANIE NADMIERNYCH HIPERKERATOZ (Zrogowacenia, modzele) od 60 zł
USUWANIE MODZELI (1 modzel) od 40 zł
PĘKAJĄCE PIĘTY
ze specjalistycznym opatrunkiem
od 40 zł
USUWANIE ODCISKÓW (1 odcisk) od 40 zł
PODCIĘCIE WRASTAJĄCEGO PAZNOKCIA
usunięcie wrastającego elementu ze specjalistycznym opatrunkiem
od 50 zł
OCZYSZCZENIE PAZNOKCIA
Zmienionego chorobowo, pourazowego
od 120 zł
REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ
ze specjalistycznym opatrunkiem
od 60 zł

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE VASYLI MEDICAL

KONSULTACJA – BADANIE STÓP/INDYWIDUALNY DOBÓR WKŁADEK ORTOPEDYCZNYCH
Przy zakupie wkładek badanie jest BEZPŁATNE
od 40 zł
SPECJALISTYCZNE WKŁADKI VASYLI MEDICAL
Profesjonalne wkładki dobierane na podstawie badania
od 220-290 zł

ZABIEGI POMOCNICZE

ODCIĄŻENIE, AMORTYZACJA INDYWIDUALNA od 30 zł
ORTEZA INDYWIDUALNA – PALUCH KOŚLAWY od 80 zł
OPATRUNEK
z odpowiednio dobranym preparatem
od 20 zł
TAMPONADA od 5 zł