FootWave HALLUX
FootWave HALLUX

Hallux, czyli paluch koślawy (lub sztywny/ograniczony) to dolegliwość powstająca na wewnętrznej stronie stopy, której towarzyszy krzywienie dużego palucha, a dokładniej bolesna deformacja przodostopia na poziomie I-szego stawu śródstopno – paliczkowego (MPT I).
Choć istnieje wiele przyczyn powstawania palucha koślawego, to najczęstszą i bezpośrednią przyczyną jest zaburzenie prawidłowej ruchomości stawu skokowego dolnego w jego wszystkich trzech płaszczyznach. W rezultacie prowadzi to do przeciążeń i deformacji powodujących koślawość pierwszego promienia (palucha). Przyczyny pośrednie i sprzyjające powstawaniu haluksów to:
stopa płasko-koślawa z utrwaloną, nadmierną pronacją
predyspozycje genetyczne
nieodpowiednie obuwie (wysokie obcasy, twarde podeszwy, wąskie czubki)
nadwaga
urazy i kontuzje
wiotkość więzadłowa
Tzw. „haluks” to dolegliwość objawiająca się wykoślawieniem dużego palca oraz bólem w jego obrębie. W trakcie wykonywania ruchu paluch nie zapewnia odpowiedniego podparcia dla ciała. Ból utrudnia codzienne funkcjonowanie, stopa nie pracuje w sposób naturalny. Deformacja powoduje problemy w noszeniu i dopasowaniu obuwia.
Dynamiczne wkładki FootWave HALLUX zaprojektowano w celu usunięcia skutków dolegliwości (ból, stan zapalny), zatrzymują rozwój haluksów, ale przede wszystkim usuwają przyczynę ich powstawania stabilizując i przywracając prawidłową pracę tyłostopia. Pomagają zmniejszyć ból stóp oraz poprawiają ogólną postawę ciała. Dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave HALLUX kontrolują nadmierną pronację stopy (koślawość), stabilizują piętę, przywracają prawidłową ruchomość stawu skokowego dolnego oraz mobilizują ruchomość pierwszego promienia (palucha). Polecane przez lekarzy pierwszego kontaktu, ortopedów, podiatrów oraz fizjoterapeutów.
Zaopatrując się we wkładki FootWave HALLUX:
POCZUJESZ ULGĘ W BÓLU DUŻEGO PALCA
Specjalna konstrukcja przywraca prawidłową pozycję i ruchomość dużego palucha zmniejszając ból i stan zapalny.
ZATRZYMASZ DALSZY ROZWÓJ HALUKSA LUB NIE DOPUŚCISZ DO JEGO POWSTANIA
Wkładki usuwają przede wszystki przyczynę powstawania problemu – kontrolują nadmierną pronację stopy (koślawość), stabilizują piętę, przywracają prawidłową ruchomość stawu skokowego dolnego oraz mobilizują ruchomość pierwszego promienia (palucha)
ZAPEWNISZ SOBIE PROFILAKTYKĘ PRZED I POZABIEGOWĄ (JEŚLI ZABIEG JEST WYMAGANY)
FootWave HALLUX przygotowują stopy do ewentualnego zabiegu oraz dbają, aby dolegliwość nie powróciła po jego wykonaniu
ZNACZĄCO POPRAWISZ KOMFORT PORUSZANIA SIĘ
Miękki materiał wyściółki zapobiega obtarciom i odciskom oraz sprawia, że wkładki są bardzo wygodne. Otwory wentylacyjne odprowadzają nadmiar ciepła i wilgoci.

149,00  Kup produkt
FootWave LADY HIGH HEEL
FootWave LADY HIGH HEEL

FootWave LADY HIGH HEEL Szpilki, botki, kozaki, sandały, kochamy wysokie obcasy! Jednak jak wytrzymać w nich cały dzień? Często rezygnujemy z tego rodzaju butów z powodu występującego dyskomfortu. Najpierw czujemy ucisk w części stopy, następnie przeradza się on w piekący ból, nie do wytrzymania. Jeżeli Twoim stopom też dokuczają dolegliwości bólowe, zastosuj wkładki do butów FootWave LADY HIGH HEEL i zapewnij komfort noszenia ulubionych szpilek.
Specjalna budowa wkładek i nowoczesne materiały to najlepsze połączenie. Wkładki zaprojektowano, aby równomierne rozłożyć ciężar ciała na całą powierzchnię stóp i dzięki temu zmniejszyć uczucie piekącego bólu w okolicach śródstopia i przodostopia. Jeśli po raz kolejny czujesz, że Twoje palce stopy mają już dosyć, wypróbuj specjalne wkładki i zapewnij im solidne wsparcie. Dodatkowo konstrukcja wkładki o wąskim profilu sprawia, że wkładka praktycznie znika pod stopą i zapewnia wsparcie stopy w obuwiu damskim na wysokim obcasie i w letnich sandałkach.
Zaopatrując się we wkładki FootWave LADY HIGH HEEL:
ZWIĘKSZYSZ SWÓJ KOMFORT PORUSZANIA SIĘ
Cechują się łagodnym wsparciem łuku stopy oraz śródstopia zapewniając amortyzację i podtrzymanie stopy.
ZAPEWNISZ WSPARCIE ŁUKÓW PODESZWOWYCH
Wkładki FootWave LADY HIGH HEEL łagodnie wspierają śródstopie, zapewniają zmniejszenie napięcia oraz redukcję nacisku na bolące miejsce.
POCZUJESZ ULGĘ W BÓLU STÓP
Delikatne wkładki o długości stosowane przy bólach zmęczeniowych stóp i nóg, dedykowane są do obuwia na wysokim obcasie (powyżej 3cm).
Cechy:
delikatne wwkładki o długości 3/4 stosowane przy bolesności głów kości śródstopia oraz bólach zmęczeniowych stóp i nóg, dedykowanne do obuwia na wysokim obcasie (powyżej 3cm)
rozkładają ciężar ciała równomiernie na całą powierzchnię stóp, zmniejszając w ten sposób piekący ból odczuwawlny na wysokości przodostopia (głowa kości śródstopia)
cechują się łagoodnym wsparciem łuku stopy oraz śródstopia zapewniając amortyzację i podtrzymanie stopy
umożliwiają wygodne wklejenie wkładki do obuwia, zapoobiegając jej niekontolowanemu przemieszczeniu się
Wskazania:
użytkowanie obuwia na wysokim obcasie (np. szpilki)
bóle zmęczeniowe
bóle łuków podeszwowych
bóle i przeciążenia przodostopia

89,00  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
FootWave SUPPORT 3/4
FootWave SUPPORT 3/4

FootWave SUPPORT 3/4
NADMIERNA PRONACJA | BÓLE PRZECIĄŻENIOWE| STOPA PŁASKO-KOŚLAWA
FootWave SUPPORT 3/4 to dynamiczne wkładki ortopedyczne dla każdego, kto boryka się z z bólem stóp (w tym przede wszystkim pięt), koślawością oraz umiarkowanym płaskostopiem. Stanowią również świetną profilaktykę, dzięki stosowaniu której możemy uniknąć powyższych dolegliwości. To idealne wkładki ortopedyczne do codziennego użytku w pracy lub szkole. Ich głównym zadaniem jest ustabilizowanie prawidłowego ustawienia stóp oraz odciążenie łuków podeszwowych. Dzięki tym wkładkom uzyskasz komfort prouszania się a Twoje stopy będą mniej zmęczone.
Zaopatrując się we wkładki FootWave SUPPORT 3/4:
POCZUJESZ ULGĘ W BÓLU STÓP, KOLAN, BIODER, PLECÓW
Ich konstrukcja umożliwia optymalny rozkład nacisków na podłoże, przy jednoczesnym podtrzymaniu wysklepienia stopy. Zapewnia to utrzymanie prawidłowej postawy ciała i redukcję przeciążeń.
ZAPEWNISZ AMORTYZACJE TYŁOSTOPIA
Podwójny amortyzator kierunkowy tyłostopia absorbuje wstrząsy, zmniejszając ból pięty.
ZAPEWNISZ WYRÓWNANIE OSI KOŃCZYN DOLNYCH
Wkładki FootWave SUPPORT 3/4 dają stopom naturalne wsparcie i stabilizację, przywracając im ich prawidłowy kształt i zakres ruchów
ZAPEWNIAJĄ KOMFORT PORUSZANIA SIĘ
Miękki materiał wyściółki zapobiega obtarciom i sprawia, że wkładki są bardzo wygodne. Dzięki wsparciu stopy będą mniej zmęczone i będzie chodziło się lżej
Jak działa i jak jest zbudowana wkładka SUPPORT 3/4?
ELEMENT WKŁADKI
FUNKCJA
CO TO OZNACZA?
1
Podwójny amortyzator kierunkowy
Absorbcja wstrząsów tyłostopia, kontrola ruchu 3D stawu skokowego, wprowadzenie w prawidłową supinację
Zmniejszy się ból pięty a stopy będą pracować we właściwych kierunkach i zakresach ruchu
2
Płaski spód wkładki (platforma podeszwowa)
Stabilizacja, wyeliminowanie niekontrolowanej rotacji
Wkładki nie będą przekręcać się w obuwiu w sposób niekontrolowany podczas chodu, dzięki czemu korekcja i wsparcie będzie zawsze prawidłowe
3
Głębokie, wyprofilowane korytko piętowe
Prawidłowe ustawienie osi kończyny dolnej w pozycji neutralnej, stabilizacja, wyeliminowanie niekontrolowanej rotacji
Twoje stopy nie będą przekręcać się w trakcie poruszania a nogi będą pracować w prawidłowych osiach (nie będą się koślawić, pięty nie będą „uciekać” na zewnątrz)
4
Podparcie łuków podeszwowych
Wsparcie dla struktur anatomicznych stopy (odciążenie rozcięgna podeszwowego)
Twoje łuki podeszwowe (podłużny i poprzeczny) będą prawidłowo wysklepione, dzięki czemu stopy będą mniej się męczyć i pracować prawidłowo
5
Wyściółka z mikrofibry
Bezpieczeństwo, higiena, wentylacja, komfort
Miękki materiał zapobiega obtarciom, zapewnia wentylację i sprawia, że wkładki są bardzo wygodne.

99,00  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Ostroga piętowa FootWave
Ostroga piętowa FootWave

FootWave to dynamiczne wkładki ortopedyczne zapewniające prawidłowe wsparcie i korekcję biomechaniczną w każdej fazie cyklu chodu. Są to certyfikowane (CE, MHRA) produkty medyczne (objęte stawką 8% VAT) o potwierdzonej wysokiej skuteczności oraz jakości, oparte na aktualnej wiedzy o biomechanice kończyny dolnej. Zaprojektowane przez czołowych podiatrów z Australii z ponad 14-letnim doświadczeniem, stanowią skuteczną alternatywę dla droższych, indywidualnie dopasowywanych systemów wkładek.

FootWave Ostroga Piętowa
•ZAPALENIE ROZCIĘGNA PODESZWOWEGO
•TZW. „OSTROGA PIĘTOWA”
•BÓLE PIĘT
•BÓLE ŚCIĘGIEN ACHILLESA
•METATARSALGIA
•PŁASKOSTOPIE PODŁUŻNE I POPRZECZNE

149,00  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Wkładki ortopedyczne FootWave Płaskostopie
Wkładki ortopedyczne FootWave Płaskostopie

FootWave to dynamiczne wkładki ortopedyczne zapewniające prawidłowe wsparcie i korekcję biomechaniczną w każdej fazie cyklu chodu. Są to certyfikowane (CE, MHRA) produkty medyczne (objęte stawką 8% VAT) o potwierdzonej wysokiej skuteczności oraz jakości, oparte na aktualnej wiedzy o biomechanice kończyny dolnej. Zaprojektowane przez czołowych podiatrów z Australii z ponad 14-letnim doświadczeniem, stanowią skuteczną alternatywę dla droższych, indywidualnie dopasowywanych systemów wkładek.

FootWave Wkładki ortopedyczne Płaskostopie
•NADMIERNA, UTRWALONA PRONACJA
•BÓLE PIĘT
•BÓLE ŁUKÓW PODESZWOWYCH
•BÓLE KOLAN I PLECÓW
•PŁASKOSTOPIE PODŁUŻNE I POPRZECZNE

129,00  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Wkładki ortopedyczne FootWave Płaskostopie poprzeczne
Wkładki ortopedyczne FootWave Płaskostopie poprzeczne

FootWave to dynamiczne wkładki ortopedyczne zapewniające prawidłowe wsparcie i korekcję biomechaniczną w każdej fazie cyklu chodu. Są to certyfikowane (CE, MHRA) produkty medyczne (objęte stawką 8% VAT) o potwierdzonej wysokiej skuteczności oraz jakości, oparte na aktualnej wiedzy o biomechanice kończyny dolnej. Zaprojektowane przez czołowych podiatrów z Australii z ponad 14-letnim doświadczeniem, stanowią skuteczną alternatywę dla droższych, indywidualnie dopasowywanych systemów wkładek.

FootWave Metatarsalgia
•METATARSALGIA
•BÓLE ŁUKÓW PODESZWOWYCH
•BÓLE PRZODOSTOPIA
•BOLESNE ODCISKI/MODZELE NA PRZODOSTOPIU
•PŁASKOSTOPIE PODŁUŻNE I POPRZECZNE

129,00  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
FootWave
Wkładki ortopedyczne FootWave Sports

FootWave to dynamiczne wkładki ortopedyczne zapewniające prawidłowe wsparcie i korekcję biomechaniczną w każdej fazie cyklu chodu. Są to certyfikowane (CE, MHRA) produkty medyczne (objęte stawką 8% VAT) o potwierdzonej wysokiej skuteczności oraz jakości, oparte na aktualnej wiedzy o biomechanice kończyny dolnej. Zaprojektowane przez czołowych podiatrów z Australii z ponad 14-letnim doświadczeniem, stanowią skuteczną alternatywę dla droższych, indywidualnie dopasowywanych systemów wkładek.

FootWave Sports
•PRZECIĄŻENIA I BÓLE ZMĘCZENIOWE
•DLA OSÓB PROWADZĄCYCH AKTYWNY TRYB ŻYCIA
•BÓLE PIĘTY
•BÓLE ŚCIĘGIEN ACHILLESA
•SHIN SPLINTS, KOLANO BIEGACZA
•PŁASKOSTOPIE PODŁUŻNE I POPRZECZNE

129,00  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page