MAKIJAŻ PERMANENTNY Conture® Make – up – najbardziej precyzyjna i bezpieczna metoda.

Makijaż permanentny to komfort i wygoda na którą zasługujesz. Bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów możliwe jest podkreślenie naturalnych rysów Twojej twarzy, lub skorygowanie drobnych niedoskonałości.

Makijaż permanentny to alternatywa dla tradycyjnego makijażu i udogodnienie dla kobiet, które nie lubią się malować. Jest idealną propozycją dla dojrzałych kobiet, które chcą zniwelować niedoskonałości związane z upływem czasu. Będzie praktycznym rozwiązaniem dla osób prowadzących aktywny tryb życia (uprawiających sport, taniec, pływanie), ponieważ w każdej chwili gwarantuje idealny wygląd.

Dzięki nowoczesnym technikom, zabieg jest bezpieczny i prawie bezbolesny. Makijaż wykonywany jest urządzeniem Conture® Liner Duo przypominającym długopis z cieniutką igłą za pomocną której wprowadza się pod skórę niewielkie ilości naturalnych hipoalergicznych barwników.

Akcesoria wykorzystywane do wykonania makijażu permanentnego są sterylne i jednorazowe. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu preparatów znieczulających stworzonych do zabiegów pigmentacji. Zapewnia to stabilizację pigmentu w skórze i wykazuje działanie łagodzące. Dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów znieczulających dolegliwości bólowe zredukowane są do minimum.

WSTĘPNA WIZUALIZACJA MAKIJAŻU

Makijaż permanentny wykonywany jest na dłuższy czas, decyzja o jego wykonaniu powinna być przemyślana, ponieważ wykonanego makijażu nie można usunąć.

Zapraszamy do Gabinetu 4Ever Beauty Med na bezpłatną wizualizację makijażu permanentnego kosmetykami kolorowymi. Nasza linergistka dokładnie dobierze kształt kresek na powiekach, dopasuje odpowiedni rysunek oraz kolor brwi oraz ust. Podczas wizualizacji zostanie zrobiony profesjonalny makijaż wybranej części twarzy dzięki czemu łatwiej będzie podjąć decyzję o wykonaniu zabiegu. Wstępna wizualizacja jest wykonywana bezpłatnie, serdecznie zapraszamy.

Makijaż permanentny podkreśla naturalne piękno każdej kobiety:

MAKIJAŻ PEMANENTNY BRWI

Idealna linia brwi należy do rzadkości, kobiety dążąc do idealnego kształtu często za bardzo depilują brwi. Wskutek czego brwi zyskują nienaturalny kształt i cieniutką nierówną linię.

Dużo kobiet także posiada za krótkie, za małe lub nierówne brwi. Idealnym rozwiązaniem jest makijaż permanentny brwi, który pozwoli osiągnąć perfekcyjny kształt i kolor, możliwe jest wykonanie pigmentacji medycznej dla osób po chemioterapii lub po przebytych chorobach związanych z utratą brwi i rzęs. Makijaż można wykonać dwoma metodami: cieniowania i włoskową.

 

Makijaż permanentny brwi metodą cieniowania

Jest to wykonanie rysunku brwi sprawiającego wrażenie delikatnego cienia pod włoskami, kolorem zbliżonym do naturalnej barwy brwi. Linergistka rysuje kształt brwi kredką, następnie pigment zostaje wprowadzony pod skórę. Makijaż brwi metodą cieniowania idealnie wtapia się między włoski, uzupełnia braki podkreśla kształt i naturalny wygląd.

 

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową

Linergistka tworzy na skórze rysunek bardzo cienkich kresek idealnie naśladujących naturalne włoski. Metoda włoskowa doskonale uzupełnia i zagęszcza brwi, efekt jest bardzo delikatny i naturalny. Może być stosowany również u mężczyzn.

 

Makijaż permanentny brwi – przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża, karmienie piersią,
 • infekcja wirusowa,
 • cukrzyca, łuszczyca,
 • leki sterydowe,
 • zabiegi medycyny estetycznej typu Botox, kwas hialuronowy w odstępie mniejszym niż 2 tygodnie

Przed wykonaniem zabiegu makijażu permanentnego klient/ka wypełnia oświadczenie/ankietę – wyrażając zgodę na zabieg makijażu permanentnego. W ankiecie umieszczone są informacje o przeciwwskazaniach do makijażu permanentnego i pielęgnacji po zabiegu. W porozumieniu z klientem/tką wykonywany jest szkic brwi, dobierany jest kolor pigmentacji.

 

Pielęgnacja przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi

Przed zabiegiem najlepiej jest nie depilować brwi przez około 1 miesiąc. Daje to możliwość idealnego doboru kształtu pigmentacji do naturalnej linii włosków brwi. Należy też zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeśli jest zbyt sucha, należy ją nawilżyć, na zgrubiałą i matową wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, zbyt tłustą oczyścić. Bardzo dobre efekty uzyskuje się poprzez wykonanie jednego lub dwóch zabiegów mikrodermabrazji, dzięki którym skóra staje się gładka, elastyczna i nawilżona. Tak przygotowana lepiej chłonie pigment i pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i dłużej utrzymują kolor.

 

Pielęgnacja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu barwa pigmentu jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4 – 7 dni kolor brwi zblednie do 50% barwy wyjściowej. Przy obowiązkowej korekcie makijażu efekt zabiegu jest wzmacniany. Przez kilka dni po zabiegu brwi należy traktować ze szczególną delikatnością. Nie wolno moczyć, trzeć, dotykać skóry w miejscu pigmentacji. W żadnym wypadku nie należy myć jej mydłem ani traktować innymi kosmetykami niż zalecane przez Linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Brwi należy nawilżać kilka razy dziennie smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą specjalnego kremu pielęgnacyjnego. UWAGA! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia. Nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanych obszarów skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.

 

MAKIJAŻ OCZU

Delikatne i piękne podkreślenie górnej i dolnej linii rzęs, optycznie uwydatnia i wzmacnia oprawę oczy, koryguje kształt oka. Polecamy szczególnie osobom noszących szkła kontaktowe, z problemami ze wzrokiem, lubiących uprawiać sport. Wykonujemy również pigmentację medyczną – odtworzenie brwi i linii rzęs po chemioterapii i łysieniu plackowatym. Można wybrać delikatną kreskę, która da wrażenie zagęszczonych rzęs lub kreskę bardziej podkreślającą oczy i uzyskać bardziej dekoracyjny makijaż. Wyraziste spojrzenie, to też młodszy wygląd twarzy.

Kreska górna – zagęszcza linię rzęs, ten rodzaj kreski subtelnie podkreśli piękno oczu oraz rzęs, nada naturalny wygląd.

Kreska dekoracyjna – mocniejszy i wyraźniejszy rysunek kreski, dla kobiet które lubią mocniejszy makijaż i chcą być bardziej wyraziste.

Kreska dolna – powiększa optycznie oko oraz dopełnia makijaż.

 

Makijaż permanentny oczu – przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża, karmienie piersią,
 • infekcja wirusowa, choroby oczu,
 • cukrzyca, łuszczyca,
 • nowotwory – osoby będące w trakcie trwania chemioterapii, nie powinny decydować się na zabieg wykonania makijażu permanentnego, po zakończeniu tego leczenia, nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu,
 • leki sterydowe,
 • zabiegi medycyny estetycznej typu Botox, kwas hialuronowy w odstępie mniejszym niż 2 tygodnie
 • preparaty na porost rzęs należy odstawić na miesiąc przed planowanym zabiegiem
 • należy zdjąć przed zabiegiem przedłużone lub zagęszczone rzęsy

 

Pielęgnacja przed zabiegiem

Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie i wygładzenie skóry powiek. W przypadku powiek wrażliwych i skłonnych do opuchnięć należy wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki. Dobrze jest również wyspać się bezpośrednio przed zabiegiem, aby oczy były wypoczęte. Jeżeli farbujesz rzęsy henną, makijaż permanentny wykonaj kilka dni po farbowaniu.

 

Pielęgnacja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu barwa kresek jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4 – 7 dni zabarwienie zblednie do 50% barwy wyjściowej. Przy obowiązkowej korekcie efekt zabiegu jest wzmacniany. Przez kilka dni po zabiegu miejsca pigmentowane należy traktować ze szczególną delikatnością. Skóra poddana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Nie należy stosować cieni i maskary do rzęs. UWAGA! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia. Po całkowitym zagojeniu nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanych obszarów skóry.

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST – zmysłowe i perfekcyjne

long_time_liner_2

Makijaż permanentny ust pozwoli wyrównać asymetrię, poprawi niewyraźny kontur, delikatnie powiększy lub zmniejszy zbyt wydatne usta, zniweluje nierówności pigmentacyjne, nadają im bardziej intensywny kolor. Wiele kobiet cierpi z powodu opryszczki, która powoduje rozmycie konturu ust, zmienia ich kształt. Makijaż permanentny nadaje prawidłowy kształt, podkreśla i uwydatni piękny kolor.

Kontur ust – wykonywany jest w przypadku ust bardzo symetrycznych i nie wymagających poprawy kształtu.

Kontur ust z wypełnieniem – nadanie pięknego kształtu oraz idealnie dobranego koloru. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które pragną mieć usta w pięknym kolorze na co dzień. Po zabiegu wystarczy odświeżyć usta błyszczykiem, niepotrzebne będą pomadki oraz konturówki.

Lip light – jest to uzupełnienie makijażu permanentnego polega na rozświetleniu jasnym pigmentem nad górną wargą. Podkreśla kształt ust, tuszuje drobne zmarszczki.

 

Makijaż permanentny ust – przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża, karmienie piersią,
 • infekcja wirusowa, choroby oczu,
 • cukrzyca, łuszczyca,
 • aktywna opryszczka (zabieg można wykonać 2 tygodnie po zagojeniu)
 • nowotwory – osoby będące w trakcie trwania chemioterapii, nie powinny decydować się na zabieg wykonania makijażu permanentnego, po zakończeniu tego leczenia, nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu,
 • leki sterydowe,
 • zabiegi medycyny estetycznej – kwas hialuronowy w odstępie mniejszym niż 2 tygodnie,
 • osoby, które pragną powiększyć usta i wykonać makijaż permanentny powinny jako pierwszy wykonać zabieg pigmentacji ust

 

Pielęgnacja przed zabiegiem

Przed wykonaniem zabiegu bardzo ważne jest, aby usta przed zabiegiem były odpowiednio nawilżone i wygładzone. Spierzchnięte i spękane słabiej przyjmują pigment. Jeżeli kształt ust miałby być zmieniony, na przykład powiększony, należy szczególnie zadbać o skórę wokół ust. Polecamy wykonanie kilku zabiegów mikrodermabrazji, kawitacji lub delikatnych peelingów. Tak przygotowana lepiej wchłonie pigment i pozwoli na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku.

Przez 3 dni przed zabiegiem należy obowiązkowo, 2 razy dziennie przyjmować tabletki HEVIRAN 800. Lek ten jest preparatem przeciwwirusowym, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek przyjmujemy po konsultacji z lekarzem. Aktywna opryszczka uniemożliwia wykonanie makijażu trwałego. Jeżeli zatem masz ten problem, zabieg powinnaś wykonywać po 2 tygodniach od całkowitego jej zagojenia. Przed zabiegiem należy poinformować Linergistkę o wszelkich wykonanych wypełnieniach czy ostrzykiwaniach ust. Jeżeli są planowane, lepiej wykonać je po makijażu trwałym. W efekcie końcowym usta będę bardziej wyraziste, o ładniejszym i dłużej utrzymującym się kolorze.

 

Pielęgnacja po zabiegu

Miejsce poddane pigmentowaniu należy traktować szczególnie delikatnie. Nie wolno moczyć, trzeć, dotykać skóry w miejscu pigmentacji. Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez Linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Usta trzeba nawilżać kilka razy dziennie smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą specjalnego kremu pielęgnacyjnego. Przed i po posiłkach usta powinny być dezynfekowane specjalnym tonikiem antyseptycznym do przemywania ust (dotyczy to zwłaszcza ust skłonnych do opryszczek lub infekcji). UWAGA! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.

Po zagojeniu nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanych obszarów skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.

 

APARAT CONTURE® LINER DUO

Urządzenie Conture® Liner Duo to sprzęt najwyższej klasy – jedyny na rynku, który posiada certyfikat medyczny. Gwarantuje najwyższą jakość wykonania makijażu oraz higienę i sterylność potwierdzoną przez wielu lekarzy i audytorów medycznych. W metodzie tej igła nie dochodzi do skóry właściwej, pracuje bardzo powierzchownie i nie ma obawy, że barwnik zostanie wprowadzony za głęboko i pozostawi trwały nierówny tatuaż. Barwnik wprowadzany jest równomiernie i po 3 – 4 latach jaśnieje z równą intensywnością na całej poddanej zabiegowi powierzchni.
Do zabiegów używa się jednorazowych sterylnych igieł. Wykonane są z chirurgicznej stali szlachetnej. Igły są pojedyncze, a nie podwójne czy potrójne, co gwarantuje wykonanie dokładnego makijażu, oraz daje możliwość cieniowania. Ponadto aparat posiada system zintegrowanego przepływu barwników, dzięki któremu barwniki są bezpośrednio podawane do końcówki (unikanie niehigienicznego zanurzania końcówek w buteleczkach z pigmentem). Aparat posiada certyfikaty CE-, GS- i TUV.

 

BARWNIKI

Trwałe i bezpieczne pigmenty, które nie utleniają się i nie zmieniają koloru w skórze. Posiadają certyfikaty i spełniają standardy EEC i FDA dotyczące zawartości metali ciężkich oraz zanieczyszczeń organicznych. Barwniki z linii Long – Time – Liner to najbardziej stabilne i najbezpieczniejsze produkty tego typu dostępne na rynku.

Zostały opracowane na bazie substancji nieorganicznych i mineralnych. Produkowane są jako produkty medyczne w sterylnych warunkach. Są bezpieczne dla skóry, nie wywołują alergii i mają działanie antyseptyczne, potwierdzone licznymi badaniami.

Jeśli zdecydowałaś się na makijaż permanentny, skontaktuj się poprzez recepcję z naszą linergistką. Dowiesz się o przeciwwskazaniach do zabiegu, poznasz jego etapy, dowiesz się jak pielęgnować skórę po zabiegu. W Gabinecie 4Ever Beauty Med wykonując makijaż permanentny Long – Time – Liner masz gwarancję bezpiecznych zabiegów.

Naszą lingeristką jest Joanna Olszewska – z wykształcenia kosmetolog, absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz Europejskiej Akademii Artystycznej Jolanty Wagner gdzie uzyskała dyplom Make-up Artist. Pracowała jako szkoleniowiec w firmie kosmetycznej Clarena, przeprowadzając prelekcje i pokazy z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej, jak również specjalistyczne szkolenia z makijażu permanentnego, obejmujące mikropigmentację medyczną. Z makijażem permanentnym związana jest ponad 5 lat. Brała udział w programach TV Polsat Cafe, Eliksir Urody, Sexy Mama gdzie jako ekspert wykonywała zabiegi mikropigmentacji.

Cennik

USTA

Kontur ust z wypełnieniem 1000 zł
Kontur ust z cieniowaniem 800 zł
Kontur ust 600 zł
Lip Light (rozświetlenie ust) 200 zł

BRWI

Brwi wykonane metodą cieniowania 800 zł
Brwi wykonane metodą włoskową 900 zł

OCZY

Kreski na powiekach górnych 500 zł
Kreski na powiekach dekoracyjne 650 zł
Kreski na powiekach dolnych 450 zł