LightSheer

Laser medyczny LightSheer® DESIRE™ został wytworzony oraz zatwierdzony do stosowania przez Urząd ds. Leków i Żywności w USA (FDA) zarówno w medycynie ogólnej jak i medycynie estetycznej (dermatologii) w celu:
usuwa niechciane włosy na stałe, bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie uszkadza skóry, posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydawany przez U.S.FDA (Food & Drug Administration) respektowany na całym świecie.
Zasada działania lasera diodowego LightSheer® DESIRE™ polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła laserowego. Przenikająca do 2 mm w głąb skóry wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę (barwnik) i zamieniana na ciepło (następuje uszkodzenie macierzy włosa). Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna dla człowieka. Światło lasera działa powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu.
W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka ET o wielkości pola zabiegowego 9 na 9 mm została zaopatrzona w niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia ChillTip™, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny.
Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4ºC. Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji (chłodzenie powietrzem, żelami itp.).
Druga rączka zabiegowa o wielkości 22 na 35 mm dzięki specjalnie opatentowanemu systemowi podciśnienia pozwala na bardzo szybką epilację dużych powierzchni zabiegowych, oraz wyeliminowanie dyskomfortu pacjenta.
Zalety
Bezbolesność zabiegu dzięki zastosowaniu „technologii zasysania”
Dwie niezależne diody na jednej platformie
Znacznie skrócony czas trwania zabiegu
Częstotliwość impulsu do 3Hz
Bardziej przyjazny dla użytkownika
Ekran instruujący użytkownika
Wbudowane ustawienia automatyczne
Wyłącznik bezpieczeństwa
Ergonomiczny
Mechanizm działania Lasera
Metoda epilacji laserowej laserem diodowym LIGHT SHEER DESIRE polega na uszkodzeniu macierzy włosa absorbcja energii przez melaninę – barwnik). Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagenie) i właśnie one reagują na światło lasera; pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (katagenie, oraz telogenie), która ma różne okresy trwania (od 5 do 12 tygodni). Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa, dlatego też zabiegi muszą być powtarzane w cyklach.
W większości przypadków po pięciu zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 20-30% włosów, po czterech zabiegach ok. 80%. Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne.
Przed Zabiegiem
Pierwszy zabieg poprzedzony jest profesjonalną konsultacją i próbą laserową.
Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.
Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny min. 2 tyg. przerwy.
Nie należy wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem.
Nie wolno stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem.
Nie wolno stosować również: leków uczulających na słońce (np. antybiotyki – zabieg może być przeprowadzony najwcześniej po tygodniu od zakończenia leczenia), dziurawca, nagietka, kosmetyków i leków złuszczających min. 1 tydzień przed zabiegiem), kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, wit. C itp. min. 1 miesiąc przed zabiegiem, herbatki wyszczuplającej.
Przeciwwskazania do zabiegu
ciąża,
cukrzyca, epilepsja (padaczka), bliznowce,
bielactwo, łuszczyca,
duża skłonność do przebarwień skóry,
przyjmowanie leków światłouczulających, retinoidów,
przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi (antykoagulantów),
picie ziół (dziurawiec, nagietek – należy zaprzestać spożywania na 2-3 tyg. przed zabiegiem),
stosowanie kremu z retinolem (należy zaprzestać stosowania na 3 tyg. przed zabiegiem),
świeża opalenizna (również solarium – 5 tyg. oraz samoopalacze – 2 tyg.),
depilacja woskiem i pęsetą (należy zaprzestać stosowania na 1 miesiąc przed zabiegiem),
peeling (należy zaprzestać stosowania na 1 tydzień przed zabiegiem),
kolor włosów (włosy siwe i rude nie reagują na światło lasera).
Po zabiegu
Zabiegi należy powtarzać co 5-12 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych).
Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu.
Nie wolno opalać się i należy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 2 tygodnie po zabiegu.
Nie wolno stosować: leków uczulających na słońce, dziurawca, nagietka, kosmetyków i leków złuszczających (min. do 2 tygodni po zabiegu).
Przez kilka dni po zabiegu: nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp., nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu, 2-3 razy dziennie stosować krem alantan lub bepanthen, nie wyrywać włosów przez minimum 6 tygodni (włosy twarzy – minimum 4 tygodnie).
Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe, bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości zmiany mogą utrzymywać się do kilku tygodni.